Aj Graj! zagra na Litwie

Młodzież z Pałacu Młodzieży im.J.Tuwima w Łodzi skupiona wokół Fundacji  Promocji i Wspierania Twórczości CONVIVO oraz z Wielofunkcyjnego Ośrodka Kultury   w Niemenczynie wyruszyła na poszukiwania dźwięków w ramach projektu AJ grAJ! dofinansowanego z Polsko - Litewskiego Funduszu Wymiany Młodzieży z dotacji Ministerstwa Edukacji i Nauki. Spotkanie młodych ludzi  z obu krajów odbędzie się na terenie Litwy w Niemenczynie, gdzie podążając za dźwiękami słowiańskich instrumentów, będą  odkrywać wspólne korzenie, czerpiąc  wiedzę  o bogatej kulturze i tradycjach swoich narodów. Uczestnicy projektu AJ grAJ! będą mieli okazję spróbować swoich sił w charakterze ludowych twórców i skonstruują  instrumenty inspirowane słowiańskimi wyrobami, wydobędą  z nich unikalne dźwięki aby skomponować oryginalne, krótkie melodie, podejmą wyzwanie stworzenia interaktywnej gry dla najmłodszych przybliżającej polskie i litewskie instrumenty ludowe. Spotkania z lokalną społecznością Niemenczyna podczas muzycznych happeningów oraz plenerowego pikniku będą okazją do promowania polskiej i litewskiej kultury, budowania i wzmacniania dialogu międzykulturowego

i międzypokoleniowego. Wspólną projektową przygodę będzie można śledzić na FB Fundacji Promocji i Wspierania Twórczości CONVIVO.

 

Wyłączną odpowiedzialność za treść publikacji ponosi Fundacja Promocji i Wspierania Twórczości CONVIVO. Fundacja Rozwoju Systemu Edukacji i Ministerstwo Edukacji i Nauki nie odpowiadają za wykorzystanie tych informacji w jakikolwiek sposób.