ZAGRAJ W FOLK PODCZAS FESTIWALU!

Tego lata Łódź znowu stanie się miastem folku!

Już od 4 maja ruszył 11 Międzynarodowy Festiwal Twórczości Młodych FOLKOWE INSPIRACJE, który zakończy się 28 sierpnia 2021 r.  

Program festiwalu realizowany będzie poprzez aktywne uczestnictwo młodych ludzi w kreowaniu działań w różnych strefach aktywności związanych tematycznie z ideą i celami festiwalu: Inspiracja do kreowania tradycyjnych i współczesnych form artystycznego przekazu w oparciu o folklor wielu narodów, kulturę ludową i etniczność różnych grup na świecie.

Tegoroczna edycja festiwalu odbywa się pod hasłem STREFY#FOLK. FOLKOWE STREFY WIRTUALNE rozpoczęły się 04 maja potrwają do 24 sierpnia 2021. FOKOWE STREFY REALNE realizowane będą d 25 do 28 sierpnia 2021 r.

FOLKOWE STREFY WIRTUALNE - pierwsza część festiwalu będzie miała charakter wirtualnej gry o tytuły FolkMan2021, FolkWoman2021 i FolkGroup2021. Od 15 maja 2021 rozpoczynamy zabawę on-line, w którą zaangażowani uczestnicy będą zbierać punkty w wybranych wirtualnych strefach: STREFA_ZŁOTA ŁÓDKA 2021, STREFA_ZAGRAJ W FOLK 2021, STREFA_INSPIRACJE 2021. Każdy kto zechce podzielić się swoimi dokonaniami artystycznymi w takich dziedzinach jak: choreografia, wokal, muzyka, rysunek i malarstwo, teatr, design, foto, video, może wziąć udział w rankingu o wybrany tytuł. Zwycięzcy zostaną ogłoszeni i nagrodzeni podczas koncertu w realnej części festiwalu 28.08.2021 na scenie w Manufakturze.

Więcej informacji o folkowych strefach wirtualnych i zasadach udziału w grze na stronie www.folkoweinspiracje.pl w zakładce STREFY#FOLK.

 Realne działania festiwalowe, w zależności od sytuacji epidemicznej i obowiązujących przepisów, zaplanowane zostały na 25-28.08.2021 r. w Łodzi. FOLKOWE STREFY REALNE to 4 dni wydarzeń festiwalowych odbywających się w tematycznych strefach: STREFIE_TRADYCJE, STREFIE_WSPÓŁCZESNOŚC i STREFIE_MIASTO. Zaplanowano: koncerty zespołów folklorystycznych i współczesnych inspirujących się folkiem, wystawy fotograficzne, widowisko plenerowe, przedstawienie teatralne, pokaz mody, warsztaty edukacyjno-artystyczne, jarmark rzemiosł oraz realizację teledysku do specjalnie skomponowanej piosenki  pt. „Łódź, ulica Folkowa”. Szczegółowy program z terminami i miejscami sierpniowych wydarzeń festiwalowych będzie dostępny na stronie www.folkoweinspiracje.pl  od 01.06.2021 r.

Planujemy, aby w wirtualnej części festiwalu wzięli udział dzieci, młodzież i dorośli uczestnicy z wielu krajów świata, którzy przez 9 edycji odwiedzili Łódź (do tej pory uczestniczyli młodzi ludzie z 27 krajów). Na realną część festiwalu zaprosiliśmy również zespoły taneczne i grupy młodzieży z kilku regionów Polski oraz z zagranicy.