SPOTKANIE LIDERÓW "RAZEM DLA MŁODZIEŻY'

W dniach 1-7 lutego 2017 r. we Francji, Belgii i w Polsce spotkali się liderzy współpracujących organizacji w ramach realizacji projektu MIĘDZYNARODOWA SIEĆ WSPÓŁPRACY "RAZEM DLA MŁODZIEŻY".

Sieć współpracy, w której Fundacja CONVIVO działa od 2012 roku, zajmuje się skupianiem organizacji społecznych i instytucaji edukacyjno-kulturalych, które działają na rzecz wspierania rozwoju talentów dzieci i młodzieży i inicjatyw edukacyjnych i artystycznych. Liderzy sieci odbywają spotkania przy okazji udziału w róznorodnych wydarzeniach organizowanych dla młodzieży. Tym razem przedstwiciele sieci RAZEM spotkali się podczas festiwalu choreograficznego ZIMOWE ARABESKI - Francja 2017, w którym wzięły udział ukraińskie i francuskie zespoły.

Podczas festiwalu liderzy odbyli wizytę w Jonzac we Francji, w Brukseli w Belgi oraz w Polsce w Łodzi. Uczestniczyli w trasie koncertowej ukraińskich zespołów FLAMINGO, BARVINOK i NAMYSTO oraz francuskiego zespołu OKAZOU i polskich zespołów z Pałacu Młodzieży w Łodzi: ZPIT POLTEX, HZA KRAJKI, TU I TERAZ, które uczestniczyły w etapie trasy w Polsce.

W spotakniach liderów wzięli udział przedstawiciele partnerów sieci współpracy: Ukraińskiej organizacji społecznej BARVINOK-Kiev, Francuskiej organizacji społecznej BARVINOK-France, Szkoły Artystycznej w Sartuville, Międzynarodowego Stowarzyszenia Orkiestr w Jonzac, Pałacu Dzieci i Młodzieży w Kijowie, Domu Kultury w Gorodku na Ukrainie i Fundacji CONVIVO.

Odbyło się seminarium liderów, podczas którego nakreślono wspólne projekty planowane na kolejny rok oraz przeprowadzono wstępne ustalenia na temat udziału ukrainskich i francuskich zespołów w festiwalu FOLKOWE INSPIRACJE 2017.